Kos Elektro System działa na rynku od 1982, posiada ponad 37-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości gniazdek, włączników oraz systemów kontroli dostępu. Bogata, stale rozwijająca się oferta ukierunkowana na wymagających klientów to elementy realizacji misji firmy, ubranej w hasło: „Piękno wkomponowane w SYSTEM”

Wszystkie działanie podporządkowane są tworzeniu rozwiązań, które łączą jednocześnie innowacyjność, ekonomię i nowoczesny design. Nasza oferta ma na celu trafić do konkretnych odbiorców. Jest opracowana zgodnie z potrzebami rynku. Istnieje możliwość dopasowywania oferty do predyspozycji indywidualnego odbiorcy lub grupy odbiorców. Oferta jest szyta na miarę, tzn. umożliwia korzystanie z niej zarówno przez profesjonalnych oraz amatorskich użytkowników. Zawiera odpowiednie produkty, które z pewnością zadowolą instalatorów, hurtowników, a także projektantów korzystających z serwisu strony.

Historia

Na początku było gniazdko...

W miejscowości Nekla, KOS jako jedna z pierwszych w Polsce, rozpoczyna produkcję serii gniazd hermetycznych, które z niewielkimi modyfikacjami są do dziś są częścią naszej oferty.


trol-gniazdo-kos trol-gniazdo-podwojne-kos


Podstawą finansową jest od początku wyłącznie polski kapitał. Dzięki zaangażowaniu całej załogi w rozwój działalności firmy oraz poprzez wprowadzenie nowoczesnych technologii, w ofercie firmy szybko pojawia się szeroka gama produktów najwyższej jakości.

Lata 80/90.

Historia firmy KOS łączy się z historią firmy Karlik, firmy działały po sąsiedzku firma KOS produkowała gniazda, a sąsiad włączniki. W tych czasach powstają linie produktów które do dziś łączy podobny desing. W ofercie KOS: Trol, Cosmo, Maja, Hydro.

Z początkiem 2000 roku nastąpiło przyśpieszenie w rozwoju firmy KOS oraz jej oferty. Powstała pierwsza seria ramkowa Cosmo MAXI, która wchodzi w skład całej rodziny COSMO. Seria MAXI z sukcesem przez 15 lat zdobywa rynek nie tylko Polski. Do dziś w ofercie pozostały serie z rodziny Cosmo Line i KOS 45.

Rok 2006 to Xeno, początki najlepszego w Polsce systemu hermetycznego, który w bieżącej ofercie widnieje pod nazwą BRYZA.

Rok 2008 wprowadzenie do oferty pierwszej nowoczesnej serii ramkowej Vena, która do dziś króluje w naszej ofercie jako lider w dystrybucji. Vena ceniona jest za wysoką jakość popartą aż 7 letnią gwarancją.

Rok 2010 intensywny rozwój nowoczesnych systemów kontroli dostępu i produktów elektronicznych SAB.

Rok 2011 wprowadzenie oferty ekskluzywnej serii Dante z ramkami z surowców naturalnych: szkła, kamienia, aluminium, drewna i skóry.

Rok 2012 wprowadzenie nowych ramek z surowców do serii Dante.

Rok 2013 nowa seria ramkowa KOS 66 – najbardziej ekonomiczna część naszej oferty.

Rok 2014 wprowadzenie innowacyjnego systemu budowania dowolnej krotności ramki w KOS 66 Plus.

Rok 2015 pierwsze ekskluzywne ramki z matali szlachetnych w systemie ramkowym Vena.

Rok 2016 nowa seria monoblokowa KOS 1. Wycofanie z oferty serii Maxi, UNO i MAJA.

Rok 2017 zmiana IP w serii BRYZA na IP 54 oraz wzbogacenie kolorystyki o produkty w kolorze szarym.

Rok 2018 wprowadzenie nowych ramek Vena2, przebudowa systemu ramkowego Vena (likwidacja redukcji ramki).

Rok 2019 wprowadzenie bogatej oferty ramek z szkła akrylowego, metalu i drewna w systemie Vena2.

Firma jest jednym z niewielu rdzennie Polskich producentów osprzętu elektroinstalacyjnego. Oferowane wyroby odpowiadają normom europejskim i krajowym. Firma umożliwia dostosowanie asortymentu do wymagającego grona odbiorców poprzez unikalną możliwość personalizacji produktów. Nadążając za potrzebami rynku firma KOS Elektro System nie pozostaje w miejscu i dlatego też co rok poszerza ofertę o kolejne rozwiązania. Obecnie pracujemy nad pełną unifikacją mechanizmów, już dziś na mechanizmach naszej najtańszej serii KOS66 jest możliwość zastosowania obudów Vena i Vena2. Zapraszamy do współpracy …